دسته‌ها
اخبار

تفاوت شوره خشک و شوره چرب

اکثر مردم می‌دانند، شوره سر چیست  اما بیشتر افراد از انواع شوره اطلاعی نداشته پس در نتیجه در تشخیص نوع شوره سر و اینکه شوره سرشان چرب است یا خشک اشتباه می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود از محصولات نادرستی استفاده کرده و شوره سرشان بیشتر شود.

به همین دلیل در این مقاله دو نوع اصلی شوره سر (شوره سر چرب و خشک) را با هم مقایسه کرده و روش درمان هر کدام را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

شوره خشک

این دست از شوره ها قابل دیدن و به شکل لایه هایی از پوست سر می باشند. سفید، مسطح و به آسانی جدا شونده هستند. بیشتر کسانی که به این نوع شوره دچار می شوند موهای خشکی دارند. در بیشتر موارد سبب خارش آزار دهنده ای می شود و خاراندن آن، روند افزایش و تکثیرشان را تندتر می کند. همچنین خارش آنها سبب ملتهب شدن پوست سر و تلاش بیشتر پوست برای نوسازی و در نتیجه افزایش شوره می شود.

شوره چرب

ذرات کوچکتر، گردتر و کمی زرد رنگ هستند. به صورت ذرات چربی به پوست سر چسبیده و جدا کردن آنها سخت تر و باعث زخم شدن می شود. سبب احساس خارش زیادی می شود و اغلب نشانی از ریزش مو می باشد و با توجه به اینکه از خارش سر در شوره سر باید اکیدا پرهیز شود.

برای کسانی که شوره سر چرب دارند بهتر است درمان شوره سر خود را با استفاده از شامپوهای حاوی سالی سیلیک اسید شروع کنند و در صورتی که نتیجه لازم را بدست نیاورند از شامپوهای حاوی زینک پریتیون مخصوص موهای چرب استفاده نمایند.

نکته مثبت و مهم شامپوهای حاوی زینک پریتیون برای درمان شوره سر چرب این است که خاصیت لایه برداری داشته و چربی پوست کف سر را کم می کند.

مواد موثره درمان شوره سر برای درمان شوره سر خشک و درمان شوره سر چرب یکسان است. تفاوتی که بین شامپوهای ضد شوره سر چرب و خشک وجود دارد در این است که شامپوهای ضد شوره سر خشک معمولا روغن ها و مواد مرطوب کننده و نرم کننده ای در ترکیبات شان دارند که مشکل کمبود رطوبت و چربی کف سر که یکی از دلایل اصلی بوجود آمدن شوره سر خشک است را حل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *